לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

סיפוק בעבודה ומסר לגבי סיפוק בחיים

במסגרת עבודה באוניברסיטה נתקלת בסדרת מחקרים שכדאי לנו ללמוד מהם. המחקרים ניסו לברר מה גורם לאנשים להיות מסופקים ממקום העבודה שלהם.

רוצים עוד קצת (או הרבה) סיפוק בעבודה ובחיים שלכם? המשיכו לקרוא

בפוסט אני כל הזמן יעבור בין סיפוק בעבודה לסיפוק באופן כללי

זה לא ממש תלוי במקום העבודה שלכם

הלם, אולי אפילו שבירת מיתוס, רמת הסיפוק שלכם בעבודה לא קשורה למקום העבודה עצמו – זוהי מסקנה שמתקבלת מכל המחקרים פה אחד. שינוי במקום העבודה יוביל לשינוי זמני ברמת הסיפוק ותוך זמן מסויים (שבועות \ חודשים) רמת הסיפוק תחזור למצבה המקורי.

היות ואנחנו יודעים שהדבר הזה נכון גם במערכות יחסים עם אנשים, בתחום זה יש לנו את הביטוי "המשותף לכל מערכות היחסים הכושלות שלך, זה שאתה היית 50% מהן" המסקנה המתבקשת לגבי סיפוק בעבודה – היא זהה. בכל העבודות שלנו תמיד היינו אנחנו, הסיפוק בעצם נמצא בנו.

האישיות שלנו היא שתקבע אם נהיה מסופקים בעבודה. מחקרים של שנים רבות (הכוללות אנשים שהחליפו מקומות עבודה ותפקידים) מראים שרמת הסיפוק נשארת קבועה.

ברור שיכול להיות לכם מקום \ מקומות עבודה שלא מתאימים לכם ושכדאי לכם לעזוב, בד"כ זה לא המצב.

הבעיה של הארגון זה הפרוייקט שלנו

פה הארגונים, כלומר, הפסיכולוגים הארגוניים הגיעו למסקנה שאין הרבה מה לעשות, אין לארגון אפשרות אמיתית לעלות את רמת הסיפוק של העובד. למזלם מחקרים הראו שוב ושוב שרמת הסיפוק של העובד לא משפיעה על הפרודוקטיביות שלו (שוב בניגוד למיתוס שרובץ באוכלוסיה).

כן, ארגונים "חדשים" מנסים לתת לעובדים תנאים כמה שיותר טובים, תוכניות ובונוסים שאמורים להגדיל את הסיפוק של העובד, בפועל מחקרים מראים שההשפעה העיקרית של זה היא תפיסתית וההשפעה (החיובית) שנוצרת היא פשוט – הארגון משקיע בי.

בשבילנו, הפרוייקט של ההתפתחות האישית שלנו הוא בדיוק מה שיביא לנו את הסיפוק. המחקר הבא יסביר לכם איך.

מה באישיות גורם לסיפוק

מחקר שנערך באצות הברית לקח עשרות אלפי אנשים ובחן אותם במשך 50 שנה (מטורף לחלוטין) מה שנתגלה זה שאנשים שגילו סימנים של "אופטימיות \ גישה חיובית" כבר בחטיבת הביניים נטו להיות עם רמת סיפוק קבועה וגבוהה במשך כל חייהם. אנשים שגילו סימנים של "פסימיות \ גישה שלילית" כבר בחתיבת הביניים נטו להיות עם רמת סיפוק קבועה ונמוכה למשך כל חייהם.

שוב, ברמת הארגון אין הרבה דרכים (לפחות לא כאלה שידועות היום) בכדי להפוך אנשים לחיוביים ואופטימיים יותר. ברמה האישית יש לכם אפשרות לעבוד על זה, פרוייקט כבר אמרנו? האם יש לכם משהו חשוב יותר לעשות?

איך עושים את זה?

כמובן שיש המון המון דרכים לעבוד על החיוביות בעצמנו, אפילו בעצמי פרסמתי כמה פוסטים שכוללים טכניקות או דרכים כאלה ואחרות.

היום אני אראה פה גישה עוצמתית ביותר, הגישה בה משתמשים הארגונים המצליחים ביותר ושאתם יכולים ליישם בחיים שלכם כבר עכשיו. שימו לב, זה ידרוש מכם משהו. עבור רובכם הטכניקה הזו לא תתאים, לא משום שהיא לא תעבוד עבורכם (היא תעבוד עבור כולם, תמיד) אלא משום שלא תהיו מוכנים לעשות את מה שנדרש.

הטכניקה היא פשוט: השפעה סביבתית.

הארגונים המצליחים מלאים באנשים שהם כבר חיוביים, אנשים שליליים יסוננו החוצה ע"י הארגון, יהפכו לחיוביים עקב ההשפעה החברתית מסביבם או שיעזבו כי לא יהיה להם טוב.

צרו לעצמכם קבוצת חברים, תקיפו את עצמכם באנשים חיוביים. תתעקשו על זה, גם אם זה מאולץ מעט בהתחלה. אני אומר את זה שוב, תנפו או תמזערו את השהות שלכם עם אנשים שליליים ותתחברו לאנשים ולקבוצות חיוביות.

"כל אדם, במשך הזמן, הופך לממוצא של הסביבה שלו" שימו לב מהי הסביבה שלכם.

מה הקוראים אומרים על הספר ״מנהיגות בטישרט״

בטוח שתרצאה לקרוא גם...

הפרקים החדשים בפודקאסט

הזדמנות שאסור לפספס

להפוך את הידע או סיפור החיים שלך להרצאה מרתקת ורווחית

ללא עלות: הרצאה ביומן בתוך 5 ימים!

גם אם ״עדיין לא גילו אותך״, אין לך עוקבים או רשימות תפוצה!