לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

קורס מבוא לפסיכולוגיה

קורס פסיכולוגיה ללא עלות לצפייה ישירה

קורס מבוא לפסיכולוגיה הוא לא סתם אחד הקורסים האהובים ביותר על הסטודנטים בכל האוניברסיטאות בארץ ובעולם. בקורס הזה, עוברים בקצב מהיר יחסית על כל הנושאים הגדולים והחשובים בעולם הפסיכולוגיה.

בקורס הזה יש אפשרות לקבל הבנה עמוקה יחסית על מגוון רחב של נושאים שונים כמו: מבנה המוח והתפקידים שלו, האופן שבו בני אדם מתפתחים ברמה הרגשית והקוגנטיבית, איך המערכות השונות של הנפש שלו פועלות ומשפיעות על ההתנהגות שלנו ועוד.

בקורס הזה ניתן לצפות דרך יוטיוב, אבל גם להאזין לו דרך ספוטיפיי, אפל פודקאסט, גוגל פודקאסט ושאר אליקציות השמע הפופולאריות.

סילבוס קורס מבוא לפסיכולוגיה

והקישורים לכל השיעורים לצפיה ישירה

שיעור 01: מה זה פסיכולוגיה?

במסגרת השיעור הזה נלמד מה זה פסיכולוגיה, איך מלמדים פסיכולוגיה באוניבסריטאות הטובות בעולם. בנוסף, נעבור יחד על הסילבוס של הקורס ונבין את החשיבות של לימודי פסיכולוגיה. לסיכום, נעבור בקצרה על האסכולות השונות או הזרמים השונים בפסיכולוגיה ועל שיטות המחקר העיקריות.

שיעור 02: איך בנוי המוח ומהן המערכות המפעילות אותו

בשיעור הזה נדבר על מבוא למה שנקרא בהרבה שמות: מדעי המוח, נוירוביולוגיה, נוירופסיכולוגיה, פסיכוביולוגיה, פסיכולוגיה פיזיולוגית ועוד. בגדול? מהן המערכות הפיזיות בגוף שלנו שהן למעשה הביטוי הפיזי (הידוע לנו) למה שאנחנו קוראים לו נפש. החלקים בגוף שיקבעו איך נרגיש, נחשוב ונפעל.

שיעור 03: איך חוויות הילדות שלנו משפיעות עלינו?

בשיעור הזה נדבר על מבוא לפסיכולוגיה התפתחותית, הזרם בפסיכולוגיה שחוקר את ההתפחות של בני האדם לאורך השנים החל מהלידה (ואפילו לפני) ועד זיקנה. ננסה לגעת בשיעור הזה בנושא גם מנקודת מבט ביולוגית פיזיולוגית וגם מנקודת מבט של תיאורטיקנים מפורסמים ואדירים.

שיעור 04: איך אנחנו תופסים את המציאות?

בשיעור הזה על נבין איך עובד התהליך של הקלט החושי שלנו, איפה נוצרים פערים בין מה שקיים במציאות החיצונית לבין איך שאנחנו מבינים את הדברים או תופסים אותם.

בנוסף נדבר על הנושא של קשב, מהם הדברים אליהם אנחנו לא שמים לב, מהם הדברים אליהם אנחנו כן שמים לב – ואיך הדברים שאנחנו לא שמים לב אליהם משפיעים עלינו.

שיעור 05: מהי האישיות שלנו ואיך היא נוצרת?

אחד הנושאים המרתקים בפסיכולוגיה זה מה הופך אנשים למה שהם, איך נבנת האישיות שלהם ואיך האישיות הזו – משפיעה על ההתנהגות שלהם. בפרק הזה, ננסה להבין מהן הגישות השונות למחקר באישיות, מה הייתרונות והחסרונות של הגישות האלה ונשמע כמה מהתיאוריות המרתקות ביותר.

מהי אינטיליגנציה

שיעור 06: אינטיליגנציה

בשיעור הזה אנחנו נכנסים לעומק לאחד הנושאים המרתקים, הנחקרים והבדוקים ביותר, שבאותו זמן הצליח להפוך למאוד שנוי במחלוקת ואפילו מוקצה.

בהיסטוריה של חקר האינטיליגנציה ישנם פרקים אפלים במיוחד, אבל עד היום אנחנו ממשיכים לגלות עוד ועוד תגליות מרגשות ומרתקות על היכולת השכלית של בני האדם.

פסיכופתולוגיה

שיעור 07: הפרעות נפש (פסיכופתולוגיה)

בשיעור הזה בנושא פסיכופתולוגיה ננסה לענות על השאלה מהי מחלה נפשית או הפרעת נפש? מצד אחד, הרבה מהמחקרים בתחום הפסיכולוגיה התחילו עם הכוונה לעזור לאנשים

שיעור 08: פסיכולוגיה חיובית

הגישה החדשה לפסיכולוגיה שכבשה את העולם במהירות, לא רק בגלל המחקרים הממוקדים אלא בזכות הפילוסופיה החדשה והגישה השונה להסתכלות על התחום.

אנשים אוהבים פסיכולוגיה חיובית כי בתוך השיעורים האלה אפשר למצוא דרכים מעשיות לשפר את איכות החיים שלנו וגם את הבריאות הפיזית והנפשית שלנו.

הקורס עדיין בבנייה,
כל מספר ימים עולה שיעור חדש
אם אתם רוצים להישאר מעודכנים

הרשמה לקורס מבוא לפסיכולוגיה

זה אחד הדברים הכי מיוחדים ושווים בגרסה הזו של הקורס ״מבוא לפסיכולוגיה״ אין שום צורך להרשם, אפשר פשוט ללחוץ על השיעור שמעניין אתכם או למצוא את הקורס באפליקציה האהובה עליכם ולצפות או להאזין בכיף. ללא תהליך הרשמה, ללא תנאי קבלה, ללא עלות – פשוט ללמוד פסיכולוגיה.

קורס פסיכולוגיה בפלטפורמות השונות

ישנן שתי דרכים מרכזיות לצפות בקורס, הראשונה היא דרך לחיצה על אחד השיעורים פה למעלה דרך האתר והשני היא דרך אפליקציית / אתר youtube: קורס מבוא לפסיכולוגיה ביוטיוב.

אם לעומת זאת אתם רוצים להאזין לקורס, אפשר לעשות זאת דרך מגוון אפליקציות אודיו מובילות: