לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

ספרים מומלצים על מנהיגות

ספרים ובמיוחד ספרי עיון, הם אוצרות ענקיים עם הזדמנות ללמידה אדירה במחיר מזערי. פעמים רבות אדם מסכם את כל התובנות החשובות שהוא צבר בתחום מסויים במשך עשרות שנים בספר אחד. ספר שבאפשרותכם לקרוא תוך מספר שעות. ספרים מומלצים על מנהיגות כמובן יהיו ספרים שנכתבו על ידי אנשים שלא רק חקרו את הנושא ברמה האקדמית אלא גם התנסו בפרוייקטים או תהליכים שמעניינים אתכם.

ספרים על מנהיגות שמתאימים לצורך שלך

כמובן שכמו בכל תחום, גם בהקשר של מנהיגות לא כל תוכן ולא כל ידע יהיה רלוונטי לכל אדם בצורה זהה. כל הספרים ברשימה הזו הם מדהימים לכל אדם שיקרא אותם. עם זאת, חלקם יהיו משמעותית יותר יעילים עבור סוג מסויים של מנהיגים. חלק מהספרים יתאימו יותר למנהלים, בעלי עסקים, הורים או מורים. כמובן, שבהמלצה שלי על כל ספר אכתוב בדיוק מיהם האנשים שיכולים להרוויח הכי הרבה ממנו.

היום כבר ברור לרוב האנשים שמנהיגות לא שמורה רק לחדר המנהלים, ושכל אדם שרוצה לחיות חיים מדהימים יכול להנות ממקריאה של ספר מומלץ על מנהיגות. כי מיומנויות של מנהיגים הן מיומנויות שבפועל כל אדם צריך.

רשימת ספרים מומלצים על מנהיגות

ספר מנהיגות מומלץ #1: מנהיגות בטישרט

שם הספר: מנהיגות בטישרט.
תת כותרת: הדרך הפשוטה והאותנטית ליצור השפעה חזקה ומעוררת השראה בחיים ובעסקים.
שם הסופר: גל צחייק.

ב-״מנהיגות בטישרט״ הכוונה היא למנהיגות פשוטה, כנה וחסרת פוזות והצגות. בספר אני מסביר לעומק מהם המנגנונים הפסיכולוגיים שגורמים לכך שאנשים זקוקים למנהיגים וכן נותן כלים מעשיים לפתח את עמדת המנהיגות בחיים.

בספר יש דוגמאות למנהיגות יומיומית מכל תחומי החיים האישיים שלי ושל אנשים שלימדתי, אימנתי וליוויתי. החל מהקמת עסקים שמכניסים עשרות מיליונים, הובלה של מהלך חברתי משמעותי ודרך מטרות נפוצות יותר כמו גידול משפחה ויצירת זוגיות.

את ההמלצות החמות של אנשים אחרים על הספר, כמו אוהד קושמרו (יו״ר לשכת המאמנים בישראל), מיכל ינאי (השחקנית ומפתחת אפליקציית מיימדי), מיכל יאירי דולב (שהובילה את מחאת הגשרים) ועוד אפשר לקרוא בעמוד הספר מנהיגות בטישרט.

ספר מנהיגות מומלץ #2: איך לרכוש ידידים והשפעה

שם הספר: איך לרכוש ידידים והשפעה.
שם באנגלית: How to win friends and influence people.
שם הסופר: דייל קרנגי.

״איך לרכוש ידידים והשפעה״ הוא אחד הספרים הקלאסיים והמומלצים ביותר שיש. חשוב לציין שלא כל הספרים הקלאסיים הם באמת ממש טובים, הרבה מהם קיבלו הרבה המלצות בתקופות בהן היו הרבה פחות ספרים.

הספר הזה הוא ספר יוצא דופן, ללא ספק מעולה גם בסטנדרט של היום. גם הספר הזה יכול לשמש את הקורא בכל מקום החל מחדר המנהלים עד לויכוחים בחדר האוכל.

הספר שם דגש על איך לגרום לאנשים להרגיש שהם מיוחדים עבורך ובכל לגרום להם להרגיש שגם אתה מיוחד עבורם. בכך לעודד שיתוף פעולה ולעזור לך להגשים את מטרותייך האישיות, הקהילתיות או העסקיות.

ספר מנהיגות מומלץ #3: אחריות וניצחון

שם הספר: אחריות וניצחון.
שם באנגלית: Extreme ownership.
שמות הסופרים: ג׳וקו וילניק ולייף באבין.

אחריות וניצחון גם הוא ספר מנהיגות מומלץ לכל אדם, המיקוד שלו הוא יותר פנימי על האחריות האישית שהאדם צריך לקחת על עצמו על מנת להיות מנהיג מעולה. ב-״אחריות וניצחון״ הסופרים ממחישים איך בסיטואציות רבות אותן הם מגדירים כהצלחות של מנהיגות כל אחד מחברי הצוות מגדיר את עצמו כאחראי בלעדי לדברים שלא הצליחו. בעוד שבעולם בו אנו חיים נדמה שרוב בני האדם מחפשים לברוח ולהמנע מלקיחת אחריות, במיוחד לנוכח כשלון. ג׳וקו ולייף מעודדים אותנו לקחת אחריות קיצונית ובלעדית על התוצאות שלנו, בין אם הייתה לנו השפעה ישירה או עקיפה על היצירה שלהן.

הערה צדדית: בספר מנהיגות בטישרט, אני מדבר גם על העיקרון הזה כאחד מארבעת העקרונות החשובים ביותר למנהיגות. אני קורא לו בספר ״כתפיים רחבות״ כשהבסיס של העיקרון הזה הוא לקיחת אחריות. בספר אני מסביר לעומק את הרעיון שמנהיגים נטולי עוצמה מתקשים לקחת מעט אחריות גם כשיש להם שליטה מלאה על התוצאות ומנהיגים עוצמתיים נוטים לקחת אחריות מלאה גם כשיש להם שליטה מועטה עליהן.

ספר מנהיגות מומלץ #4: שכנעת אותי

שם הספר: שכנעת אותי.
תת כותרת: כיצד לשכנע כל אחד, בכל מקום ובכל מצב.
שמות הסופרים: ד״ר יניב זייד (ד״ר שכנוע).

מעבר לזה שיניב הוא פשוט אמן בהעברת מסרים ולכן תענוג צרוך לקרוא כל דבר שהוא כותב. הספר הזה הוא ספר מנהיגות מומלץ במיוחד. בפועל, יכלתי להכניס לכאן את רשימת הספרים המלאה של יניב וזו גם הייתה יכולה להיות רשימה מעולה, אבל אתם פשוט יכולים לחפש אותו בגוגל.

ב-״שכנעת אותי״ יניב לקח עקרונות מעשיים מעולם ה-Debate, מהמחקר המפורסם של Robert Cialdini ועוד ואז אותם בצורה פרקטית, מרתקת ומשעשעת. מנהיג איכותי חייב שיהיו לו יכולות שכנוע שיעזרו לו להוביל אנשים אחרים בדרך ובחזון בהם הוא מאמין, הספר הזה עמוס בכלים לפיתוח המיומנויות האלה.

ספר מנהיגות מומלץ #5: תוצאות כאן ועכשיו

שם הספר: תוצאות כאן ועכשיו.
תת כותרת: להוביל לשיאים חדשים בצעדים קטנים ובעקביות.
שמות הסופרים: עופר מלמד.

״תוצאות כאן ועכשיו״ הוא ספר מעולה שמוציא את כל המיסטיקה מעולם האפקטיביות. פעמים רבות לאנשים יש חזון ענקי או מטרות גדולות שהם פשוט נתקעים ולא מצליחים להתקדם לעברם. מעבר לכך, כל מי שאי פעם ניסה להוביל אחרים להתקדם לעבר מטרות גדולות גילה שהחסמים האלה נמצאים שם באופן משמעותי אפילו יותר.

היכולת של עופר לעזור לאנשים, דרך הספר, לפרק את המטרות הגדולות לצעדים קטנים, ליצור התמדה ואמונה בדרך היא פשוט מדהימה ועוצמתית.

ספר מנהיגות מומלץ #6: להנהיג את השבט

שם הספר: להנהיג את השבט.
שם באנגלית: Tribes – we need you to lead us.
שמות הסופרים: סת׳ גודין.

בספר ״להנהיג את השבט״ סת׳ גודין האגדי עונה על השאלה הפשוטה לכאורה – ״מדוע אנשים בוחרים שלא להנהיג״״. בעולם של היום נדמה שהפלטפורמות שמאפשרות לכל האדם לבטא את עצמו וליצבור סביבו קהילה של אנשים מתפתחות וצומחות. עדיין, רוב האנשים בוחרים להישאר בשקט יחסי ובוודאי שלא ליצור תנועה של מנהיגות והובלה.

סת׳ מדבר על מנהיגות בעולם האינטרנט ושם דגש דווקא על ההיבט הפרסונלי ועל האופן שבו אנחנו ניגשים לפלטפורמות שאמורות לעזור לנו לתקשר עם אנשים.

ספר מנהיגות מומלץ #7: האדם מחפש משמעות

שם הספר: האדם מחפש משמעות.
שם באנגלית: Man's search for meaning.
שמות הסופרים: ד״ר ויקטור פרנקל.

זה פשוט לא הוגן לקרוא ליצירת המופת הזו ״ספר מומלץ על מנהיגות״, הספר הזה הוא כל כך הרבה יותר מזה. לכאורה, בחציו הראשון זהו ספר על השואה, ספר קשה לקריאה ומלא זוועות. עם זאת, הניתוח של ד״ר ויקטור פרנקל והדרך שבה הוא מנגיש את האירועים היא לא פחות ממעוררת פליאה.

בסדרת הספרים הזו ד״ר פרנקל פרסם גם את ״הזעקה הלא נשמעת למשמעות״ (שבעיני כל מאמן או מטםל חייבים לקרוא) ואת ״השאיפה למשמעות״ שגם הוא ספר חובה לכל אדם. ד״ר פרנקל הוא ללא ספק הרבה הרבה מעבר לרופא או פסיכיאטר ובאופן אישי הספרים שלו נתנו לי עומק של הבנה עצמית ושל אחרים שלא קיבלתי משום מקום אחר.

עוד המלצות על תכנים מסוגים שונים:

אסור לפספס

בתקשורת בישראל ובעולם

3 מתוך 250+ המלצות בפייסבוק

גופים שנהנו מהרצאות וסדנאות

המלצות חמות

אוהד קושמרויושב ראש לשכת המאמנים בישראל.
קרא עוד
״רוב האנשים מדברים על חזון כמשהו עתידי ורחוק, בספר הזה גל מלמד איך ליצור את החזון כאן ועכשיו ואיך לפתח מנהיגות אישית שמונעת מביטחון פנימי יציב אשר משפיע על אחרים ללא מאמץ מיותר, החיבור בין המודע לתת מודע באופן הכי פרקטי שיש, בבית בעבודה ובכל סביבה שבה אנחנו רוצים להשפיע ולהיות בעלי משמעות.״
מיכל ינאישחקנית ומפתחת אפליקצית המיינדפולס, mymedi.
קרא עוד
"האופן שבו גל מדבר על מנהיגות נוגע בלב העניין, באופן שבו כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לשמש מנהיגים בכנות, פשטות ובלי מסכות מיותרות. הספר נותן כלים מעשיים שבעזרתם אפשר להפסיק לחכות למנהיגים גדולים בחליפות ובמקום, ליצור השפעה חיובית במשפחה, בעבודה ובחיים."
יובל הסמייסד Hass Media
קרא עוד
״הרבה מנהיגים מדברים על חזון, אבל מעט מאוד מצליחים ליצור את הביטחון והאמונה שהחזון באמת יתממש ומהניסיון שלי, חזון בלי ביטחון לא מניע אנשים לפעולה. בספר, גל מתאר דרכים פרקטיות ליצירת חזון, ביטחון ואמונה באופן שרותם אחרים לעבודה והגשמה משותפת של המטרה.״
רם אלוסמנכ״ל האקדמיה ליזמים
קרא עוד
ספר מעולה ופרקטי!
מדבר תכלס ונותן כלים מעשיים שכל אחד יכול לקחת לחיים שלו. התחלתי לקרוא אותו והיה לי קשה להפסיק בזכות הצורה המרתקת והטובה בה הוא כתוב. ממליץ בחום!
Previous
הבא

הספר ״מנהיגות בטישרט״