לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

הסוד – העובדה הקטנה שהם פספסו

קודם כל אני רוצה לומר שאני תומך לחלוטין בגישה ש"הסוד" מלמד, אני מדבר בשפה מאוד חיובית ומקפיד להזמין את מה שאני רוצה מהעולם.

בכל זאת, מנקודת מבט של פיסיקאי בשקל (5 יחידות בתיכון + קורס בטכניון והרצאות במכון ויצמן) אני חייב לומר שהם מבססים את כל מה הם אומרים על עיקרונות פיסיקליים, נגיד, כמעט נכונים. מיד הסביר.

אז קראתי תספר די מזמן ואת הסרט ראיתי לפני יותר משלוש שנים אבל אני זוכר שהגישה שלהם התעלמה מדבר מאוד פשוט, מהסימן "-", כן, מינוס.

הנקודות הפיסיקליות של הסוד

בסוד הם חוזרים על שתי נקודות פיסיקליות כביכול בכל מיני צורות אבל בבסיסם זה אותו טיעון.

  1. תבקש, תגיד ותיהיה כמה שיותר כמו מה שאתה רוצה ובאופן פיסיקלי היקום ישלח את אותו הדבר אלייך חזרה, שהרי דברים דומים נמשכים אחד לשני.
  2. החוק השלישי של ניוטון, חוק הפעולה והתגובה, מה שאתה נותן זה מה שאתה מקבל, תתן לסביבה ותוציא את מה שאתה רוצה וזה יחזור אלייך.

החדשות הרעות

  1. בפיסיקה, דומים לא נמשכים זה לזה, הם דוחים זה את זה. בחשמל ומגנטיות (שזה המשיכה העיקרית בפיסיקה, למעט כבידה שזו עד היום תעלומה והגורם היחיד שמשפיע בה זה מאסה) זה פשוט ככה, כל חלקיק מושך את ההפך ממנו. בתוך הגרעין יש קווארקים שלהם יש כח משיכה חזק יותר, אבל גם שם יש שלוש סוגים וכל אחד מושך אחד מהאחרים ודוחה את עצמו – פתאום נדמה שלא כדאי להיות חיובי אהה?
  2. דיי דומה, החוק השלישי של ניוטון אומר שהכוח שאתה מפעיל על משהו, יופעל עלייך חזרה – אבל בכיוון ההפוך "-". כלומר אם מטאפורית תדחוף לעולם "עושר" אתה תקבל "עוני".

אז או שלחברים מהסוד ממש לא אכפת מפיסיקה והם סתם רוצים "הוכחה" בכאילו למסרים שלהם או שהם פספסו את השיעור הראשון או השני במתמטיקה וקטורית ולא הבינו שה"-" הקטן הזה הופך הכל.

החדשות הטובות

תחושות, רגשות, רעיונות,מילים ומעשים, למרות שכולם מבוטאים בעולם הפיסי (כימיקלים במוח או גלי קול) לא בדיוק כפופים לחוקי המכניקה הניוטונית או לפיסיקה מהבחינה של משיכה. בתכלס הסוד עובד ולכן אני לא כועס עליהם שהם מחרטטים המון ומשתמשים בשיטות דמגוגיות בשקל בשביל לשכנע אנשים להאמין בזה (גם אם הם עושים את זה רק בשביל הכסף) בסופו של דבר זה מכוון אנשים לכיוון שאני מאמין שהוא נכון.

כל NLPיסט או פיסיקאי בתחילת דרכו לא יאכל את השטויות האלה וזה מה שחבל, כי אולי אם היה חומר כזה, לא מלא בשיט הוא היה יכול לדבר ליותר אנשים.

סיכום

לכו עם הסוד, אם פיסיקה מעניינת אותכם (אל תתעמקו בפיסיקה של הסוד, לפי מה שאני מבין זה סתם שטויות) אם יש בקהל פיסיקאי שמוכן להסביר לי שאני טועה אני אשמח לשמוע, אבל בינתיים בעיניי זה חרטא. ובכל זאת לכו עם הסוד זה יעשה לכם רק טוב.

תחשבו חיובי, תזרקו חיובי לעולם ותבקשו בקשות. כי קארמה היא המציאות ולבקשות שלנו יש נטייה להתמלא. חוץ מזה אם לא תבקשו, איך מישהו (כולל אתכם) ידע מה אתם רוצים?

מה הקוראים אומרים על הספר ״מנהיגות בטישרט״

בטוח שתרצאה לקרוא גם...

הפרקים החדשים בפודקאסט

הזדמנות שאסור לפספס

להפוך את הידע או סיפור החיים שלך להרצאה מרתקת ורווחית

ללא עלות: הרצאה ביומן בתוך 5 ימים!

גם אם ״עדיין לא גילו אותך״, אין לך עוקבים או רשימות תפוצה!