לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

איך בכל זאת לומדים שפת גוף?

לפני מספר חודשים פרסמתי מאמר ארוך על שפת גוף, למרות שבעיקרון במהלך המאמר כתבתי בעיקר נגד הרעיון של ללמוד לנתח שפת גוף – בעקבות המאמר קיבלתי לא מעט פניות מאנשים שרוצים ללמוד להיות מומחים בשפת גוף.

החלטתי לספר לכם מהי הדרך בה אני השתמשתי בכדי ללמוד, הדרך שעד היום לדעתי היא הדרך הטובה ביותר.

אז דבר ראשון, אם עדיין לא קראתם את אחד המאמרים הנקראים ביותר שלי, הגיע הזמן: השקר הגדול של שפת גוף.

אם קראתם ובכל זאת אתם רוצים ללמוד לפתח את המיומנות הזו, אתם מוזמנים להמשיך לקרוא.

הרעיון הכללי ללמידת שפת גוף

למרות שבכדי להיות באמת מאסטר בשפת גוף חייב להבין ברמה תיאורטית גבוהה את מה שמתרחש ברמה הפיסית, חשוב יותר לתרגל את הפרקטיקה. היות ושפת הגוף שלנו לא מורכבת רק מאלמנט אחד כל פעם, ברמה המודעת אין לנו סיכוי לעקוב אחר כל ההתרחשויות במקביל.

הרעיון הכללי הוא לפתח בעזרת המודע את הקריאה התת-מודעת שלנו.

איך פרקטית לומדים שפת גוף?

הרעיון הוא צעד אחד של תיאוריה וישר לצאת לשטח ולתרגל. כשאני אומר לצאת ולתרגל אני מתכוון לצאת למקום עשיר באינטראקציות חברתיות – עדיף עם עוד חבר שרוצה ללמוד שפת גוף,, ולנתח את המצבים שהאנשים שסביבכם נמצאים בהם יחד.

שווה להתמקד בדברים שלמדתם באותו יום מבחינה תיאורטית אבל להרחיב עם כל מה שאתם יודעים וכמובן לתת ל"תחושות בטן" לעלות.

חשוב מאוד: אחת לכל כמה סיטואציות כדאי לכם מאוד לגשת לאנשים ולשאול אותם האם צדקתם, תעשו את זה בצורה מנומסת ודרך שיחה נחמדה, אנשים ישמחו לספר ברב המקרים.

איפה משיגים את התיאוריה?

לא אצלי – זה בטוח :)

בכל מקרה, יש באינטרנט אין סוף מאמרים, בסיפריות ובחנויות הספרים אין סוף ספרים ואפשר למצוא גם לא מעט סדנאות והרצאות. אני, לפחות בתור התחלה, הייתי הולך על מאמר או ספר שאותו הייתי קורא פרק אחד כל פעם. עודף תיאוריה רק יגרום לכם לא להפנים כלום.

בשלב מתקדם יותר הייתי מחפש הרצאות או סדנאות של אנשים שאולי ימצאו דרך חדשה ומעניינת להציג לכם דברים.

אני רוצה לשפר את שפת הגוף שלי

שוב, הייתי נעזר בחבר שיושב איתכם ומתאמן, הייתי משתמש בגישה של הערה אחת ביום. כל יום או כל שבוע (תלוי כמה השינוי קשה להתמעה) הייתי מתמקד באלמנט אחר של שפת הגוף שלי עד אשר הוא נהיה אוטומתי לחלוטין.

הדברים הראשונים שהייתי עובד עליהם הם הדברים הגדולים כמו מנח של הגב או הראש, כפתיים ותנועות ידיים גדולות ובולטות אולי אפילו על העמידה.

דברים קטנים יותר כמו מנח אצבעות, תנועות כפות ידיים, הטיות של הגוף וכו' הייתי שומר לשלב השני.

שפת גוף כמראה למצב פנימי כמראה לשפת גוף

לא, לא התבלבלתי.

בעוד לאנשים שרוצים ללמוד לנתח ולשפר את שפת הגוף שלהם ברור ששפת הגוף היא מראה למצב הפנימי של האדם (ולכן ניתוח שלה הוא כל כך עוצמתי – זה עוקף בעצם את המסכות של האדם) למשל יש את ההנחה שאדם הולך השפוף כנראה עייף או חסר ביטחון – שוב, אם לא קראתם את המאמר השקר הגדול של שפת הגוף, תקראו אותו.

אבל יש פה משהו נוסף, תת המודע שלנו כבר רגיל לכך שכשאנחנו הולכים זקוף ומחוייכים אנחנו מלאים בביטחון ואנרגיה, ולכן, גם אם נהיה עייפים ומבואסים, הליכה זקופה ומחוייכת תשפר את מצב רוחנו.

כך שיש פה מעגל מעניין – בהקשר הזה אני מזמין אתכם לקרוא את המאמר: השיחה הפנימית שלנו היא שיחה לכל דבר – חשוב להבין את זה כי כמו שאנחנו יכולים להשתמש בשפת גוף בכדי להבין טוב יותר את השיחות שלנו עם אנשים אחרים ולהעביר לאחרים את המסר שלנו בצורה טובה יותר, אנחנו יכולים להשתמש בשפת גוף גם בכדי לעשות את התהליכים האלה בדיוק גם עבור עצמנו ועבור השיחה הפנימית שלנו.

על מי אתה ממליץ?

נכון להיום אני לא מכיר סדנה חזקה שרצה בתחום של שפת גוף, מבחינת ספרים ומאמרים – הרב די חוזר על עצמו ככה לשדעתי אין יותר מידי חשיבות לספר אותו אתם בוחרים, פשוט תבחרו וצאו לשטח.

אם אתם מכירים סדנה טובה כזו או ספר שאתם ממליצים עליו במיוחד – מוזמנים לציין בתגובות!

מה הקוראים אומרים על הספר ״מנהיגות בטישרט״

בטוח שתרצאה לקרוא גם...

הפרקים החדשים בפודקאסט

הזדמנות שאסור לפספס

להפוך את הידע או סיפור החיים שלך להרצאה מרתקת ורווחית

ללא עלות: הרצאה ביומן בתוך 5 ימים!

גם אם ״עדיין לא גילו אותך״, אין לך עוקבים או רשימות תפוצה!