לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

הבטחון העצמי שלך תוקע לך את החיים

בואו נודה באמת הלא כל כך נעימה, בעולם של היום – מאוד קל ללמוד איך לעשות דברים. בין אם זה להקים עסק, למצוא וליצור זוגיות, להרוויח יותר כסף, לשדרג מערכות יחסים או לשפר את עצמנו בכל תחום קל מאוד למצוא מידע על איך להשתפר. רק באתר שלי יש מעל 170 מאמרים, מעל 20 שעות של הדרכות בוידאו ויש עוד המון חומר באינטרנט.

למה זה לא נעים? כי היום יותר ויותר אנשים יודעים המון אבל עדיין משהו בחיים שלהם לא עובד

Team power
השאלות שלנו היום הן:
״מהו הדבר הנכון בשבילי״
״איך אני יכול לעשות את זה״
כי היום כבר כולם יודעים טוב מאוד להסביר:
״מה שעובד עבור אדם אחר לא יעבוד עבורי״

העניין הוא שזה ממש מלכוד, כי מצד אחד המחיר של הטעות יכול להיות כבד ומצד שני אף אחד לא באמת יכול לעזור לי כי אף אחד אחר הוא לא אני.

המחסום הגדול שלא מדברים עליו

לאחר מחקר מעמיק גיליתי שישנה מחשבה אחת שרוב האנשים חושבים ושהיא חוסמת אותם מלהתקדם בחיים.

שימו לב: באינטרנט יש המון מידע על איך לשנות מחשבות שחוסמות אותנו, עדיין, למיטב ידיעתי, בשום מקום לא מצויינת המחשבה הספציטפית הזו.

המחשבה היא:
שיש אנשים מסויימים שיש להם מספיק בטחון עצמי
ושיש אנשים מסויימים שיש להם חוסר בטחון עצמי.

למה זה מחסום?

המחשבה הזו היא מוטעית מהיסוד שלה והיא האמונה שלא מאפשרת לנו להצליח בהמון דברים שאנחנו מאוד רוצים להצליח בהם.

המחשבה הזו חוסמת את שני הסוגים של האנשים, גם את אלה שחושבים שיש להם חוסר בטחון עצמי אבל בעיקר היא חוסמת את האנשים שחושבים שיש להם מספיק בטחון עצמי.

אם ברור לך שחסר לך ביטחון עצמי

את האנשים שיש להם חוסר בבטחון עצמי זה לרוב תוקע במקום ש״כזה אני״ או ש״אני צריך לעבור דרך ארוכה בשביל לשדרג את הבטחון העצמי שלי״. כלומר, ברוב המקרים האנשים האלה נשארים במקום של וויתור על הביטחון העצמי שלהם או מתקדמים מאוד לאט כי הם חושבים שהמצב שלהם מאוד מאוד שונה מאנשים אחרים.

אגב, המחשבה שאנחנו שונים (באופן שלילי) מאנשים אחרים היא גורם משמעותי לחוסר בטחון. ככה שבפועל החוסר הגדול ביותר בביטחון עצמי שיש לאותם אנשים הוא חוסר הביטחון שיש להם מכך שהם מאמינים שהם חסרי ביטחון.

אם ברור לך שיש לך מספיק בטחון עצמי

את האנשים שיש להם ״מספיק״ בטחון עצמי זה לרוב תוקע במקום שהם מאמינים שהם לא צריכים לעבוד על הבטחון העצמי שלהם עוד. הם חושבים שהם אולי צריכים עוד כלים או עוד מידע אבל שאין להם שום סיבה לעבוד עוד על הבטחון העצמי שלהם.

שוב, הם מסתכלים על אותם אנשים שהם מגדירים כ״חסרי ביטחון״ וחושבים לעצמם ״הם צריכים לעבוד על הביטחון העצמי שלהם ולא אני״.

מהי האמת או המחשבה שתקדם אותי?

האמת היא שלכל האנשים בעולם יש חוסר בטחון עצמי במקומות מסויימים. יש אנשים שיש להם המון בטחון עצמי בעבודה שלהם ואין להם בטחון בזוגיות, יש כאלה שיש להם בטחון בזוגיות ואין להם בטחון מול ההורים, יש כאלה שיש להם ביטחון מול ההורים ואין להם בטחון מול אנשים חדשים, יש כאלה שיש להם בטחון מול אנשים חדשים ואין להם בטחון בהחלטות שלהם עם עצמם וכו׳ וכו׳.

האמת היא שהעבודה על הבטחון העצמי שלנו היא אין סופית – שזה מתסכל מצד אחד. מצד שני, כל פעם שאנחנו נקפוץ מדרגה בביטחון העצמי שלנו רמת התוצאות שלנו בחיים תקפוץ וזה נכון עבור כל תחום שנבחר.

אמונה מגבילה נוספת היא שיש דבר כזה ״עודף בטחון עצמי״ או ״ביטחון עצמי גבוה מידי״ – זה גם סוג של בולשיט. אנשים מתבלבלים בין ״אגו״ או ״פוזות״ לבין עודף בטחון עצמי. האנשים שיש להם המון בטחון עצמי זה לא האנשים שבהכרח עושים הכי הרבה רעש אלה אותם אנשים שכשהם נכנסים לחדר כולם רוצים להקשיב להם, גם אם הם שותקים.

השאלה שאני מזמין אותך לשאול ושעלולה להביא אותך לפריצת דרך

איפה חוסר הבטחון שלי מגביל אותי מלהצליח בדברים שחשוב לי להצליח בהם? אם יש לך את התשובה ברור לך ששווה לך להמשיך ולעבוד על הבטחון העצמי שלך. אם אין לך תשובה, אני מזמין אותך להמשיך לחקור ואולי אפילו להיעזר באיש מקצוע.

מה הקוראים אומרים על הספר ״מנהיגות בטישרט״

בטוח שתרצאה לקרוא גם...

הפרקים החדשים בפודקאסט

הזדמנות שאסור לפספס

להפוך את הידע או סיפור החיים שלך להרצאה מרתקת ורווחית

ללא עלות: הרצאה ביומן בתוך 5 ימים!

גם אם ״עדיין לא גילו אותך״, אין לך עוקבים או רשימות תפוצה!