לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

הטעות שתשאיר אותך שכיר לנצח

לכל אותם אנשים שרוצים להמשיך ולעבוד ב״עבודה מסודרת״ בכל יום מהבוקר ועד אחר הצהריים (או הערב) המאמר הזה יראה לחלוטין לא הגיוני.עם זאת, אם היית רוצה להפסיק לעבוד קשה בשביל להגשים את החזון של מישהו אחר ולבנות את ההון שלו ולהתחיל לעבוד בשביל עצמך המאמר הזה יספק לך גישה חדשה שאף אחד לא מעז לדבר עליה.

טעות גדולה

למה אף אחד לא מדבר על הטעות הזו

כשאני אומר שאף אחד לא מדבר עליה, אני מתכוון שבאמת אף אחד לא מדבר עליה. לא שמעתי עליה באוניברסיטה כשלמדתי ניהול, לא שמעתי אותה באף אחד מעשרות (או מאות) הסדנאות והקורסים שעשיתי בעצמי על הגשמה עצמית ועל עסקים.

יש סיבה שאף אחד לא מדבר על הטעות הזו, הסיבה היא שהטעות הזו היא ממש לא ״סקסית״, היא ממש לא ״שׁיווקית״. כלומר, אם הייתי אומר לכם שהבעיה שלכם היא שלא מצאתם את הייעוד שלכם הייתם כנראה קונים כרטיס לסדנה שלי, אבל הטעות הכי גדולה של רוב האנשים לא דורשת לקנות שום דבר, זו הסיבה שלאף אחד אין אינטרס לדבר עליה.

מהי הטעות שתשאיר אותי שכיר לנצח?!

בעולם החברות והארגונים לכל אדם יש ״מקצוע״, כשאנחנו בוחרים מגמות בבית הספר או את התואר שלנו באוניברסיטה מסבירים לנו שזו הבחירה החשובה ביותר שנעשה – אנחנו מחליטים באיזה תחום נעסוק כל החיים או לפחות עד שימאס לנו לחלוטין.

לכן, זה רק טבעי שאנשים ימשיכו עם החשיבה הזו גם לעולם העסקים והעצמאיים. הטעות היא שאנשים חושבים שהבחירה בסוג או תחום העסק שהם מקימים היא בחירה משמעותית שתקבע את כל העתיד שלהם.

אתה אומר שזו טעות?

לא רק שאני אומר שזו טעות, אני אומר שזו לחלוטין טעות ענקית.

שלא תבינו אותי לא נכון, זו אכן החלטה חשובה ושווה להשקיע בה מחשבה מסויימת. אם אתם כבר מנוסים בעולם העסקים או שאתם מתכוונים להשקיע הרבה כסף בעסק שווה מאוד להשקיע בחקר שוק משמעותי לפני שפותחים עסק. עם זאת, בתנאי שאתם לא עושים מחקר מדעי אמיתי או שאתם פשוט מקימים עסק שיתחיל בתור עסק קטן או אפילו בתור עצמאיים שעובדים לבד (אני מאוד ממליץ להתחיל ככה) – אין שום סיבה להתעכב הרבה זמן עם ההחלטה הזו.

אתה באמת אומר שזה לא משנה איזה עסק אני אפתח או באיזה תחום אעסוק?

כן, אני אומר את זה ויש לי סיבות טובות לומר את זה.

העניין הוא כזה, אם ברצונך להיות עצמאי או בעל עסק לכל חייך יש דברים שחשוב יותר ללמוד מאשר את התחום הספציפי שבו תעסוק. זה לא צירוף מקרים שרוב האנשים שפותחים מסעדות סוגרים אותן בתוך פחות משנה, גם אם יש להם אוכל טעים וגם אם הם היו אחראי משמרת במסעדה במשך שנים לפני זה.

דבר שחשוב להבין: בשביל להיות בעל עסק או עצמאי מצליח צריך יותר מ״רק״ לדעת לעשות את העבודה.

מה נכון לעשות?

כבעלי עסקים או עצמאיים בתחילת הדרך חשוב ללמוד איך לנהל את עצמנו בלי מסגרת של בוס, איך לבנות את החיים שלנו סביב העסק, איך לנהל את הכסף שלנו, ללמוד שיווק, מכירות, קשרי לקוחות, איך לבנות מוצרים או שירותים שאנשים ירצו לקנות, איך להתנהל מול ספקים ולקוחות ועוד.

חשוב יותר ללמוד את הדברים האלה מאשר לקבל את ההחלטה הנכונה!

כי בסופו של דבר, וזו האמת, גם אם זה ידרוש משהו, תמיד תוכלו לסגור / למכור את העסק שלכם ולפתוח משהו חדש בתחום אחר. הלכה למעשה, אני לא מכיר שום בעל עסק מצליח או עסק מצליח שעוסק בדיוק במה שהוא עסק בהתחלה וזה מאוד הגיוני, כשאנחנו פותחים את העסק יש לנו המון חוסר וודאות, אנחנו לא באמת יודעים איך זה יהיה ולכן אין לנו באמת את היכולת לקבל את ההחלטה הנכונה.

אני אכתוב את זה שוב: בתחילת הדרך אין לנו מספיק מידע בשביל לקבל את ההחלטה הנכונה. לכן עדיף להתחיל לפעול ובכך להתחיל לצבור את הידע הנדרש.

למה לא לעשות תואר במנהל עסקים / קורס בשיווק?

קודם כל, אין שום סיבה לא ללמוד תואר בניהול או לעשות קורסים בשיווק. ההפך, אני ממליץ ללמוד כמה שיותר, אני גאה לומר שהשקעתי מעל 120,000 ש״ח על לימודים מקצועיים (לא כולל התואר באוניברסיטה שאני לא מגדיר כלימודים מקצועיים) ושהכסף הזה החזיר את עצמו מאוד מהר.

אבל, זה בזבוז מחריד של זמן אנרגיה וכסף ללכת ללמוד את הדברים האלה לפני שיש לך עסק ובלי ליישם אותם באופן מיידי. ללכת ללמוד לימודים מקצועיים בלי ליישם אותם מתוך תקווה שהם יעזרו לך בעתיד זה כמו לנסות להתקשר לסבתא שלך לבקש מתכון (אתם יודעים, עם כל ה״לפי העין״) ולנסות לבשל אחרי שלוש שנים. בקיצור, בהצלחה עם זה.

מעבר לכך, תמיד בקורס (ובאופן קיצוני הרבה יותר באקדמיה) אנחנו נלמד את מה ש״בעיקרון עובד״, בתיאוריה. אבל עד שלא ננסה ונתאים את זה לעצמנו – זה לא ממש יעבוד לנו ובשביל זה כדאי להיות במסגרת הלימודים תוך כדי היישום.

לסיכום

הטעות הגדולה היא לא להתחיל לעבוד בגלל שאנחנו מחכים למצוא את הדבר הנכון ביותר עבורנו, קודם כל כי אין לנו את המידע הנדרש בשביל לקבל את ההחלטה הזו וגם בגלל שזה פשוט לא הדבר הכי חשוב – הדבר הכי חשוב זה להתחיל לפעול וללמוד את הכישורים החשובים ביותר בשביל להיות עצמאי מצליח, תוך כדי עשיה.

מה הקוראים אומרים על הספר ״מנהיגות בטישרט״

בטוח שתרצאה לקרוא גם...

הפרקים החדשים בפודקאסט

הזדמנות שאסור לפספס

להפוך את הידע או סיפור החיים שלך להרצאה מרתקת ורווחית

ללא עלות: הרצאה ביומן בתוך 5 ימים!

גם אם ״עדיין לא גילו אותך״, אין לך עוקבים או רשימות תפוצה!