לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

איך לקדם את העסק בעזרת מיינדפולנס ומדיטציה

עבור רוב האנשים הרעיון של לקדם עסק בעזרת מדיטציה או מיינדפולנס עלול להישמע קצת מוזר, אנשים שלא מכירים את התחום, עלולים לחשוב על חבורה של מחבקי עצים או נזירים במזרח שכל היום עושים מדיטציה ואין להם שום קשר עולם החומרי. עם זאת, זה לא מקרי שאנשי עסקים מצליחים ומפורסמים מכל העולם משתפים לאחרונה על הרגלי המדיטציה שלהם.

לכן, אם אתה יזם, בעל עסק או שאי פעם חלמת להיות כזה, לדעתי פיתוח מיומנויות של מדיטציה ומיינדפולנס זה משהו שיעזור לך באופן משמעותי, ובמאמר הזה נדבר על איך עושים את זה. 

מדיטציה עוזרת בקבלת החלטות

הדרך הראשונה שבה מדיטציה באופן קבוע יכולה למנף אותך כבעל עסק, היא סיבה כל כך טובה שגם אם היא הייתה הסיבה היחידה – היה לחלוטין שווה לתרגל מדיטציה רק בשבילה. היתרון הראשון שהתרגול מביא איתו הוא בהירות בכל מה שקשור לקבלת החלטות.

אני מאמין שקבלת החלטות טובות זו אולי האחריות העליונה שלנו כבעלי עסקים, להבין ולהחליט מהי הדרך הנכונה לפעול ולמצוא את הפתרון הנכון לאתגרים השונים בחיים ובעסק זה אחד מהדברים הכי חשובים שעלינו לעשות כל יום. בעיקר בתור יזמים ובעלי עסקים, למרות שאנחנו יכולים להעסיק אנשים שיעשו הרבה מהעבודה בשבילנו הרבה יותר קשה לגייס אנשים שיקבלו את ההחלטות האסטרטגיות.

רוב הדרך  שבה העסק שלנו פועל כיום מבוססת על רצף קבלת ההחלטות שלנו בעבר, ואם נצליח לקבל החלטות טובות יותר היום העתיד של העסק שלנו יהיה טוב יותר. למרות שדיברתי בראש ובראשונה על ההחלטות האסטרטגיות, גם בהחלטות היום יומיות כמו עם איזה צוות אני אבלה את הזמן שלי היום, עם המכירות או השיווק? איזה קמפיין אבחר לעשות? האם כדאי להעסיק עובד חדש או לעשות שינוי כזה או אחר בצוות שלי? כל אחת מההחלטות האלה יכולה לקחת את העסק שלי לכיוון אחר לחלוטין.

אז ברור לנו שקבלת החלטות זה דבר מאוד חשוב, אבל איך מדיטציה ומיינדפולנס יכולים לעזור לנו לקבל החלטות טובות יותר? 

ובכן, יש בעיה מרכזית שהרבה אנשים מתמודדים איתה בקבלת החלטות בעסקים והיא שבעולם העסקים יש הרבה חוסר ודאות. יש חוסר וודאות מובנה בעולם העסקים כי אין לנו דרך לדעת בוודאות איזה תוצאות תוליד דרך פעולה מסויימת או החלטה מסוימת. אפילו אם עוד הרבה עסקים בתחום שלנו עשו פעולה מסויימת והיא עבדה להם, זה לא אומר שזה יעבוד בעסק שלנו. גם ההפך הוא הנכון, זה שדרך מסוימת לא עבדה לאנשים מסוימים לא אומר בהכרח שזה לא יעבוד ויצליח אצלנו.

אז מה הוא בעצם הדבר הכי חשוב בקבלת החלטות? קודם כל וודאי שצריך לעשות מחקר בנושא ולבדוק את הסבירות שדברים מסוימים יצליחו או לא, אבל הדבר החשוב ביותר הוא שתהיה לנו בהירות. לאחר שעבדתי עם מאות בעלי עסקים לאורך השנים, אני יכול לומר לכם בוודאות שהסיבה השכיחה ביותר שבעלי עסקים מקבלים החלטות גרועות היא לא בגלל שהם טיפשים או בגלל שהם לא עשו מספיק מחקר בנושא, אלא בגלל שהמצב הרגשי שלהם באותו הרגע הפריע להם לקבל את ההחלטה הנכונה.

בגלל משהו שקרה להם באותו בוקר או יום לפני או מקרה שקרה לפני שבוע הם מגיעים למצב שהרגשות שלהם מנהלים אותם יותר מההיגיון והרצון שלהם להצמיח את העסק.  היכולת לשים את כל המחשבות והרגשות בצד, ופשוט להסתכל על הדברים כפי שהם תיצור רמת בהירות שתעזור לנו לקבל החלטות בצורה טובה יותר בעסק. 

מדיטציה מנטרלת רעשי רקע והסחות דעת

הדרך השניה שבה מדיטציה ופיתוח כישורי התודעה שלנו יעזרו לנו בעסק ובחיים באופן כללי היא הסרת הסחות דעת וממש ללמד את המוח שלנו להיות ממוקד ואפקטיבי יותר. כולנו יכולים להיזכר בזמן מסוים שבו היינו כל כך יעילים, שבו הצלחנו לעשות יותר ולהשיג יותר ממה שאנחנו בדרך כלל משיגים.

לפעמים ביום אחד של יעילות אנחנו עושים פעילות של שבוע, בשעה של יעילות עבודה של יום שלם.

זה קורה בגלל שלרובנו, אופן לא כל כך מפתיע, יש המון רגשות, מחשבות והסחות דעת באופן קבוע במיוחד בעבודה. הדברים האלה גורמים לנו להתרחק ממה שבאמת חשוב ואנחנו נוטים לעשות, בלי לשים לב, דברים פחות חשובים או דברים שיש לנו את האפשרות לתת לאנשים אחרים לעשות.

כך אם למשל נשקיע 5 דקות למדיטציה בבוקר, נוכל להתמקד ולהוציא משמעותית יותר מהיום שלנו. בשביל ללמוד גישה ייחודית למדיטציה בת 5 דקות ביום בלבד, מיוחדת לבעלי עסקים (ללא עלות) לחצו כאן.

(קריאה נוספת: האם תמיד יהיה לך לחץ בעסק וגם איך להתמודד עם לחץ בעסק)

מדיטציה מוכחת כגורם לאושר ואופטימיות

הדרך השלישית היא מאוד פשוטה ועוצמתית, הוכח מדעית שתרגול מיינדפולנס יעשה אותך מאושר יותר. עכשיו, גם אם לא כזה חשוב לכם להיות מאושרים (וחבל) חשוב להבין שבתור יזמים ובעלי עסקים, כשאתם מאושרים ואופטימיים יותר ההילה שלכם מושכת אליכם אנשים ומעוררת השראה בסביבה שלכם – ואני לא מדבר כאן על משהו רוחני, אני אני מדבר על משהו מאוד מאוד פרקטי שבא לידי ביטוי בשפת הגוף ובתקשורת הלא מילולית שלכם.

להיות סביב אנשים חיוביים זה נעים, להיות מובל על ידי מנהיג שהוא חיובי ומאושר זה מעורר השראה, זוהי חוויה שלדעתי שווה לך לספק לצוות שלך. שווה לך להיות כל כך מלא באנרגיה חיובית שהצוות שלך לא יכול לעשות שום דבר אחר מלבד לקבל השראה ומוטיבציה לעשות את הטוב ביותר שהם יכולים.

מדיטציה יוצרת מיקוד שעוזר בפתרון בעיות

הדרך הרביעית שבה מיינדפולנס יכול לעזור לך בעסק שלך היא מיקוד בעת פתרון בעיות. זה קשה, כשיש לך בעיה, כשיש לך עסק מאתגר, לעתים קרובות, נראה שהכל קורס לך על הראש וזה מאוד קשה להישאר ממוקד בפתרונות ובאפשרויות. הכישורים שמדיטציה תעזור לך לפתח זה בדיוק הכישורים הדרושים כדי להצליח ואפילו לנצוץ במצבים מאתגרים מהסוג הזה.

כשאתה עושה מדיטציה, כשאתה מתרגל מיינדפולנס, אתה לומד לזהות בפשטות ובברור את הבעיה השורשית. ולכן הרבה יותר קל למצוא פתרון טוב, יעיל ואחד שיעבוד לאורך זמן. רוב האנשים חושבים שאם הם יבלו 5 דקות ביום במדיטציה, חוסר הנוכחות שלהם ב-5 דקות האלה תיצור בעיות. במצאיות גם אם היית עושה מדיטציה של שעה שלמה כל יום הבעיות שהיו נוצרות מאובדן של שעת עבודה היו אפסיות ביחס לתועלת של מיקוד בזמן העבודה הנותר.

מדיטציה עוזרת לך להיות ממוקד מטרה וחדור מוטיבציה

בעלי עסקים ויזמים עסוקים כמוך הם לרוב סופר פרודוקטיביים, לרוב בעלי מוטיבציה סופר-מוטיבציה ומאוד ממוקדי מטרה. אתה רוצה שהעסק שלך יצליח ואתה תעשה כל מה שנדרש כדי לגרום לעסק שלך לשגשג. אבל לעתים קרובות מה שיקרה הוא שאתה לא תוכל להקשיב ולהיות נוכח עבור האנשים סביבך בעסק שלך, בצוות שלך או אולי אפילו עבור הלקוחות שלך כפי שהיית יכול להיות אם היית רק קצת יותר רגוע, עם קצת פחות לחוץ.

אז להיות מאוד עסוק זה דבר טוב. להיות מאוד לחוץ זה למעשה דבר רע מאוד כשזה מגיע לעסקים. כן, כמובן, אם אתה לחוץ כמנהל, אתה יכול להפעיל קצת לחץ על העובדים שלך והם עשויים לתפקד טוב יותר לטווח הקצר. אבל בטווח הארוך, אנשים יבצעו את הביצועים הטובים ביותר שהם יכולים כשהם מרגישים שהעסק בו הם עובדים הוא מקום כמו בית עבורם. כשהם מרגישים שהבעלים של העסק הוא מישהו שבאמת דואג להם.

כמובן, זה לא אומר שיהיה להם אכפת מהעסק שלך כמוך. זה גם לא אומר שהם לא יעזבו לחברה אחרת כשיגיע הזמן. אבל זה כן אומר שכשהם כאן, הם ימסרו כל כך הרבה יותר גם מבחינה מעשית וגם מבחינה רגשית. אז כשאתה מתרגל מיינדפולנס, כשאתה מתרגל מדיטציה, אתה עוזר לעצמך להיות נוכח יותר לאנשים סביבכם, להיות מסוגלים להפוך למאזין טוב יותר. ולהיות מאזין טוב יותר, כמנהיג עשוי להיות אחד הכישורים החשובים ביותר. 

מדיטציה תעזור לך ליצור את העסק שאתה באמת רוצה

הסטטיסטיקה ידועה, רוב העסקים נכשלים, נסגרים ונופלים. עם זאת, לדעתי, הרבה יותר גרוע להגיע למצב אחר. כן, אם העסק שהקמת ועבדת כל כך קשה יכשל, זה לא נעים, אבל רוב היזמים המצליחים עברו כשלונות כאלה, רבים עברו את זה יותר מפעם אחת עד שהגיעו לעסק מצליח שעושה להם טוב.

הדבר הגרוע ביותר הוא בעצם להקים עסק מצליח, אבל להפוך אותו למקום שאתה שונא להיות בו. בדיוק כמו שכיר שיש לו עבודה שהוא ממש שונא, רק שהרבה הרבה יותר קשה לעזוב אותה, זה כמו כלוב זהב. כל כך הרבה יזמים ובעלי עסקים יוצרים לעצמם את הכלובים האלה בעסקים שלהם פשוט על ידי עשיית מה שנכון עבור החברה למרות שהוא לא נכון עבורם ברמה האישית.

הם נדחפים קדימה על ידי צוות המנהלים, העובדים, הספקים או הלקוחות שלהם לספק שירותים נוספים, להצמיח את העסק או לעשות פעולות אחרות – שלא מתאימות לאישיות או לערכים שלהם. אני לא אומר שלזרום עם העסק זה משהו רע, אבל אתה צריך ללמוד לנווט את העסק שלך, לא רק למקום שמתאים לעסק, לא רק למקום שמתאים לצוות שלך, אלא גם למקומות שמתאימים לך – בסופו של דבר זה העסק שלך.

אם אתה רוצה להיות ברור לגבי מה שמתאים לך, תצטרך למעשה לתרגל לא רק להקשיב לאנשים אחרים, אלא גם להקשיב לעצמך. זה בדיוק מה שאתה עושה כשאתה עושה מדיטציה, כשאתה מתרגל מיינדפולנס, אתה בעצם לומד להקשיב טוב יותר בעצמך. אם אתה רוצה להקשיב טוב יותר לעצמך בזמן שאתה לחוץ, בזמן שאתה מנהל אנשים, בזמן שאתה מנהל כספים, בזמן שאתה מנהל את העסק הענק הזה, אולי אפילו יש לך משפחה ודברים אחרים לטפל בהם, אז אתה פשוט חייב להשקיע את הזמן.

אתה חייב ללכת בזמן ואתה חייב לפתח את הכישורים הדרושים כדי לשים את כל הלחץ, כל המחשבות, כל הרגשות השליליים בצד לדקה, ולהיות ברורים לגבי מה שמתאים לך.

בגלל כל הסיבות האלה יצרתי קורס מדיטציה מיוחד לבעלי עסקים ועצמאיים – לגישה בחינם לחץ כאן

 

מה הקוראים אומרים על הספר ״מנהיגות בטישרט״

בטוח שתרצאה לקרוא גם...

הפרקים החדשים בפודקאסט

הזדמנות שאסור לפספס

להפוך את הידע או סיפור החיים שלך להרצאה מרתקת ורווחית

ללא עלות: הרצאה ביומן בתוך 5 ימים!

גם אם ״עדיין לא גילו אותך״, אין לך עוקבים או רשימות תפוצה!