לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

למה אסור לכם להפסיק לחלום

פעמים רבות נדמה לנו שכדאי לחזור להיות יותר ריאליים, כדאי לרדת מהעץ הגבוה שטיפסנו עליו ולהתחיל לעשות דברים יותר הגיוניים. בתכלס, למי יש כוח או סבלנות להיכשל שוב ושוב?

חלומות

אז אני רוצה שנדבר על העניין הזה של חלומות גדולים משתי זוויות, הזווית הרגשית והזווית המעשית \ חומרית. משתי הזוויות האלה, חלומות שלא מתגשמים או יעדים שלא מתממשים הם מקור רציני לדיכאון ולתסכול.

על הזוויות הרגשית דיברתי לאחרונה במאמר נחמד שנקרא – תקוות שווא איך ולמה שווה לפתח אותן – ואני מזמין אתכם לקרוא את המאמר הזה. היום, וודאי כבר הבנתם, אנחנו נתרכז בפן המעשי \ חומרי, בפן הזה יש לי עבורכם 4 סיבות מצויינות שבגללן אנחנו חייבים להמשיך לחלום בגדול ויהי מה.

סיבה #1: אופטימיים משיגים יותר

למרות שמחקרים רבים מראים לנו שאנשים פסימיים יודעים לנבא באופן מדוייק יותר את התוצאות שלהם מאנשים אופטימיים, אנשים אופטימיים עם חלומות גדולים עדיין משיגים יותר. אם נוכל להתגבר על הבאסה שנובעת מזה שלא עמדנו בציפיות של עצמנו, האופטימיות שלנו תביא לנו לא רק יותר אושר אלא גם בתכלס יותר תוצאות בשטח.

(כמה מהמחקרים על דיוק של פסימיסטיים נמצאים למשל בספר the positive power of negative thinking, מחקרים שמראים את הפרודוקטיביות של אופטימיות אפשר למצוא למשל פה)

סיבה #2: אנשים בלי חלום עייפים יותר ויש להם פחות מוטיבציה

מוטיבציה רגעית ואנרגיה רגעית מיוצרים ממגוון מאוד רחב של דברים, בין אם זה חומרים כימיים כמו קפאין או סיטואציה בסביבה שלנו כמו מוזיקה רועשת או נאום מעורר השראה ביוטיוב. מוטיבציה עוצמתית באמת ואנרגיה שבאמת לא נגמרת מגיעה תמיד מתוך שאיפות פנימיות עוצמתיות – מתוך רצון פנימי וחזק להשיג משהו שאנחנו תופסים כמשמעותי.

בעוד שרובינו לא נקפוץ מהמיטה עם חיוך למקום העבודה שלנו (לפחות לא לאורך זמן) או לאימון בוקר בלי שום סיבה, אם יהיה לנו חלום אמיתי וגדול שאנחנו באמת מרגישים שאנחנו מתכוונים להגשים – רמות האנרגיה שלנו יתפוצצו.

סיבה #3: אנשים בלי חלום נוטים להגשים חלומות של אחרים (ולהיות מבואסים מזה)

אני אפילו לא מדבר כרגע על הקריירה שלנו, שבתחום הזה זה ברור שאם אנחנו לא נדע בדיוק מה אנחנו רוצים ולאן אנחנו רוצים להתקדם אנחנו כנראה פשוט נתקדם באופן שיתאים הכי טוב לבוס שלנו או לאנשים אחרים בסביבה שלנו.

הדבר הזה קורה בכל תחום בחיים, כשאנחנו לא מונעים מחלום חזק שמושך אותנו אליו – אנחנו נהיה פשוט תלושים. תחשבו על זה ככה, אם אתם נוהגים ואין לכם שום מקום שאתם צריכים להגיע אליו, כל טרמפיסט חסר חשיבות יוכל בקלות לשכנע אתכם לשנות את המסלול שלכם, פשוט כי אין לכם באמת מסלול.

סיבה #4: כשמגשימים את החלום או לפחות מתקדמים משמעותית בדרך אליו – זה פשוט אדיר

לא נראה לי שצריך להרחיב על זה.

 

מה הקוראים אומרים על הספר ״מנהיגות בטישרט״

בטוח שתרצאה לקרוא גם...

הפרקים החדשים בפודקאסט

הזדמנות שאסור לפספס

להפוך את הידע או סיפור החיים שלך להרצאה מרתקת ורווחית

ללא עלות: הרצאה ביומן בתוך 5 ימים!

גם אם ״עדיין לא גילו אותך״, אין לך עוקבים או רשימות תפוצה!