לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

שני דברים שלא אמרו לכם על כסף קל

באינטרנט כולם מדברים כל הזמן על כסף קל, אחרי כמה שנים של התעסקות בתחום הזה שנקרא כסף והכרות אישית עם לא מעט אנשים שהם ממש בתעשייה של כסף קל – יש לי בשבילכם שני דברים שלא מספרים לכם על איך ולמה לעשות כסף קל.

נתחיל בצד הטוב של הכסף הקל ואז נתעסק בצד הפחות נעים שלו ואיך להתמודד איתו.

Laptop and dollars

זה דורש השקעה ראשונית אבל זה לא כזה סיפור לעשות כסף קל

כל מבלבלי המוח (יסלחו לי אלה שאני מכיר) שילמדו אתכם לעשות כסף ״קל״ מתחלקים לשתי קבוצות:

  1. אלה שאומרים שכל אחד יכול ולא צריך לעשות כמעט כלום.
  2. אלה שאומרים שיש נוסחא מדוייקת וצריך לעשות בדיוק אותה.

הסיבה שהם אומרים את זה היא שזו הדרך שלהם להרוויח כסף, או שהם רוצים שתאמינו שרק הם יכולים לעזור לכם להשיג את זה או שהם פשוט רוצים שתאמינו (במידה ואתם סקפטיים) שגם אתם יכולים.

המציאות היא הרבה יותר פשוטה

כסף לא ניתן לאנשים סתם, כסף ניתן עבור ערך (יותר ספציפית עבור ערך נתפש, אבל עוד קצת על זה אחר כך).

הדרך הפשוטה ביותר לעשות כסף קל היא פשוט ליצור לעצמנו יכולת שהערך או הערך הנתפש שלה גבוה מאוד ולמכור את היכולת הזו בכסף. כמובן שאת הדבר הזה הרבה יותר קל לעשות כעצמאי (או שכיר שעושה את זה מהצד) כי אז הבוסים שלך הם לא אלה שגורפים את הרווחים!

באופן אישי פיתחתי יכולת מסויימת (לקח לי שנה בערך) והיום אני יכול לקחת פרוייקט שלוקח לי כ4-6 שעות עבודה מהבית ובקלי קלות ואני מרוויח עליו כ4,000 ש״ח, כרגע בגלל שלא מזמן עזבתי את החברה שהקמתי – אני עושה 1-3 כאלה בחודש בשביל השלמת הכנסה – זה לא המון אבל זה נחמד והכי חשוב, זו האמת.

הבעיה: מלכודת ״דבש״

הבעיה הכי גדולה שאני רואה עם כסף קל גם מתוך הניסיון שלי וגם של אנשים אחרים שאני מכיר נובעת מצירוף מיוחד של שני גורמים:

  1. זה ממכר.
  2. זה משעמם.

להרוויח יחסית הרבה כסף ביחסית מעט זמן (שניהם יחסית לעצמך) זה ממכר, אין על זה וויכוח. למרות שאני עדיין עושה המון דברים שברמת הזמן\כסף הרבה פחות משתלמים ממה שכרגע תיארתי הם לא נראים לי רווחיים, פתאום כל דבר שהוא פחות מ 1000 שקל לשעה נראה לי מעט כסף.

זה יצר לי סטנדרט רווחיות שלא פשוט לי לעמוד בו ומעבר לכך אני לא מאמין שזה קריטי שאני אעמוד בו. לדוגמה, תהליכים אישיים שאני עושה עם אנשים ב NLP מכניסים לי משמעותית פחות. מה שגורם לכך שאני מרגיש שזה לא רווחי בעליל.

זה כשלעצמו עלול להראות כלא ממש בעייתי ״פשוט שים את הזמן שלך ותעשה מלא כסף קל״ זה מה שהרבה חברים שלי שלא נמצאים בתחום ההתפתחות האישית אומרים לי – הם לא מבינים שסתם להעמיס את חשבון הבנק, איך נאמר ״לא עושה לי את זה״.

השיעמום נובע מההגדרה של כסף קל: כי אם צריך להפעיל המון מחשבה, אם צריך ממש להתאמץ, להגיע לקצה היכולת האישית במהלך יצירת הכסף – אז זה לא כסף קל. ואם לא מתאמצים, אם לא צריכים לחשוב יותר מידי, אם לא דוחפים את עצמנו קדימה – לפחות עבור אנשים כמוני וכמוכם, זה משעמם!

איך הבעיה מופיעה בחיים האמיתיים

את הדברים שאנחנו באמת רוצים לעשות אנחנו נדחה, כי הם לא רווחיים ולא באמת ״שווה לנו״ לעשות אותם ולכו תמיד נמצא תירוצים לדחיינות הזו. בין אם ללמוד עוד ולהשתפר לפני העשיה ובין אם לעשות את זה ״בקצב שלי״ כי ״אני לא חייב״.

ומהצד השני, בגלל שזה משעמם אותנו אנחנו לא נהנה מלהרוויח את הכסף הקל ונדחה גם דברים שקשורים לזה.

ככה שבאיזשהו מקום אנחנו במצב של lose-lose situation.

הפתרון לבעיה?

אז כפי שוודאי הבנתם בין השורות אני הייתי בתוך הבעיה הזו בעצמי לפני מספר שבועות, אבל הפעלתי כמה מהכלים העוצמתיים שיוצא לי לדבר עליהם פה באתר לא מעט וזה הוציא אותי משם די מהר. אז, מה עשיתי?

כלי ראשון: יצירת מסגרות!

יצירת מסגרות זה כלי עוצמתי מאוד, יצרתי לעצמי גם מסגרות זמן שאומרות שבזמנים מסויימים אני מחוייב לעבוד על הדברים ה״פחות רווחיים״ ומסגרות זמן לעבודה על ה״רווחיים״.

בנוסף לקחתי מישהי (ואחת לא זולה בכלל) שתשב לי על הראש ותשגע לי את המוח ותדאג שאני פועל בעוצמה!

כלי שני: מתן מקום לבעיה ולקיחת אחריות

להבין שה״בעיה״ קיימת זה השלב הראשון, השלב השני זה להבין שאני האדם היחיד שיוצר אותה והאדם היחיד שיכול לקבל החלטה להפתר סופית ממנה זה אני. לתת מקום לבעיה זה חשוב, לתת מקום לתירוצים זה הרסני.

כלי שלישי: שיתוף והצהרות כלפי אחרים

כמובן ששיתפתי את החברים הטובים ואת המשפחה שלי במצב, עכשיו אני גם משתף אתכם! אני שם על עצמי את המחוייבות הגדולה להראות לכולם שעברתי את הבעיה.

באופן כללי שיתוף זה כלי מוטיבציה עוצמתי, אז מן הסתם שגם פה הוא עובד ועובד חזק.

מה הקוראים אומרים על הספר ״מנהיגות בטישרט״

בטוח שתרצאה לקרוא גם...

הפרקים החדשים בפודקאסט

הזדמנות שאסור לפספס

להפוך את הידע או סיפור החיים שלך להרצאה מרתקת ורווחית

ללא עלות: הרצאה ביומן בתוך 5 ימים!

גם אם ״עדיין לא גילו אותך״, אין לך עוקבים או רשימות תפוצה!