לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

#6 כל התנהגות היא בעלת כוונה חיובית

עמוד זה הוא הרחבה על הנחת היסוד #6 של ה NLP, לרשימת הנחות היסוד והסבר על מהן הנחות היסוד של הNLP.


נוסחים נוספים להנחת היסוד:

  1. כל התנהגות היא בעלת כוונה חיובית עבור האדם.
  2. לאדם אין אוייבים פנימיים.
  3. אין דבר כזה הרס עצמי.
  4. לכל התנהגות כוונה חיובית עלינה.

סרטון הרחבה על הנחת היסוד: לכל התנהגות כוונה חיובית

הנחת היסוד הזו היא חשובה במיוחד היות והיא מייצרת סוג חדש של חקירה פנימית, במקום מושגים מוכרים כמו "הרס עצמי" או סוגים שונים של קורבנות עצמית מתוך אי הבנה של מה שקורה בתת המודע – הנחת היסוד הזו יוצרת חקירה מתוך כך שכל דבר שאנחנו עושים בעצם מועיל לנו בצורה כזו או אחרת.

היתרון הגדול ביותר בכך היא שבמקום להגיע למצב של מלחמה פנימית בין החלק הפוגע לחלק הנפגע אפשר לעשות יישוב סכסוכים בין כל החלקים שהרי כולם פועלים בסופו של דבר להשגת אותה המטרה.

דוגמה יכולה להיות דחיינות, המון אנשים חושבים שדחיינות היא התנהגות שנועדה לפגוע בעצמנו או שמגיעה מתוך עצלנות – המלחמה בדחיינות היא אחת המלחמות הקשות ומרבית הפסיכולוגים והחוקרים מסתפקים בתוצאות בינוניות ונמוכות בכדי להגדיר טיפול בדחיינות כמוצלח.

האמת היא שדחיינות בדרך כלל נובעת מתוך רצון בסיסי להגן עלינו מסכנה מסויימת או מתיוג מסויים שאנחנו נשים על עצמנו, ברגע שנמצא את הדבר המדוייק שממנו תת המודע שלנו רוצה להגן עלינו בהתנהגות הדחיינית, נקבל אותו כחיובי עבורנו ונבחר לוותר עליו נוכל להגיע לרמות חדשות של אפקטיביות.


הנחת היסוד הקודמת

הנחת יסוד #5 – מהות התקשורת היא בתגובה שמקבלים

הנחת היסוד הבאה

הנחת יסוד #7 – כל התנהגות יכולה להיות יעילה או שימושית

אסור לפספס

בתקשורת בישראל ובעולם

3 מתוך 250+ המלצות בפייסבוק

גופים שנהנו מהרצאות וסדנאות

המלצות חמות

אוהד קושמרויושב ראש לשכת המאמנים בישראל.
קרא עוד
״רוב האנשים מדברים על חזון כמשהו עתידי ורחוק, בספר הזה גל מלמד איך ליצור את החזון כאן ועכשיו ואיך לפתח מנהיגות אישית שמונעת מביטחון פנימי יציב אשר משפיע על אחרים ללא מאמץ מיותר, החיבור בין המודע לתת מודע באופן הכי פרקטי שיש, בבית בעבודה ובכל סביבה שבה אנחנו רוצים להשפיע ולהיות בעלי משמעות.״
מיכל ינאישחקנית ומפתחת אפליקצית המיינדפולס, mymedi.
קרא עוד
"האופן שבו גל מדבר על מנהיגות נוגע בלב העניין, באופן שבו כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לשמש מנהיגים בכנות, פשטות ובלי מסכות מיותרות. הספר נותן כלים מעשיים שבעזרתם אפשר להפסיק לחכות למנהיגים גדולים בחליפות ובמקום, ליצור השפעה חיובית במשפחה, בעבודה ובחיים."
יובל הסמייסד Hass Media
קרא עוד
״הרבה מנהיגים מדברים על חזון, אבל מעט מאוד מצליחים ליצור את הביטחון והאמונה שהחזון באמת יתממש ומהניסיון שלי, חזון בלי ביטחון לא מניע אנשים לפעולה. בספר, גל מתאר דרכים פרקטיות ליצירת חזון, ביטחון ואמונה באופן שרותם אחרים לעבודה והגשמה משותפת של המטרה.״
רם אלוסמנכ״ל האקדמיה ליזמים
קרא עוד
ספר מעולה ופרקטי!
מדבר תכלס ונותן כלים מעשיים שכל אחד יכול לקחת לחיים שלו. התחלתי לקרוא אותו והיה לי קשה להפסיק בזכות הצורה המרתקת והטובה בה הוא כתוב. ממליץ בחום!
Previous
הבא

הספר ״מנהיגות בטישרט״