לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

#2 לכל אדם יש את כל המשאבים

עמוד זה הוא הרחבה על הנחת היסוד #2 של ה NLP, לרשימת הנחות היסוד והסבר על מהן הנחות היסוד של הNLP.


הניסוח המלא של הנחת היסוד הוא: לכל אדם יש את כל המשאבים שהוא צריך על מנת להגשים את מטרותיו.

וידאו הרחבה על הנחת היסוד: לכל אדם יש את כל המשאבים

אני רוצה להתייחס להנחת היסוד הזו משני כיוונים, הכיוון הראשון הוא האפקטיביות של הנחת היסוד הזו והכיוון השני הוא לנסות לשכנע אתכם שזה גם באמת נכון.

למה חשוב להאמין

אפקט "הנבואה שמגשימה את עצמה" או "אפקט פיגמליון" הוא כבר מזמן לא תיאוריה אלא עובדה בשטח. הרעיון של האפקט שהוכח באין ספור מחקרים הוא שאנשים מגשימים את מה שמצופה מהם או מה שאחרים חושבים שהם מסוגלים להשיג.

עשו את הניסויים האלה במסגרת של בתי ספר (תלמידים שבאופן אקראי לחלוטין נתנו למורים סיבה להאמין שהם חכמים יותר – הוציאו ציונים גבוהים יותר) במסגרת ארגונים (עובדים שהוגדרו באופן אקראי כמקצועיים יותר – הפיקו יותר) ואפילו ניסוי כחול לבן בצה"ל (בקורס קצינים חיילים שוגדרו באופן אקראי כפוטנציאלים לקצונה בכירה – הצליחו יותר).

אגב, היו גם אין ספור ניסויים שהראו את הכיוון ההפוך, ציפיות נמוכות יותר – תוצאות נמוכות יותר.

אחרי שהבנו את זה, זה ברור שכדאי לנו, עבור עצמנו ועבור האנשים שמסביבנו להאמין שיש להם את כל המשאבים להשיג את מה שהם רוצים.

סיפורי הצלחה

אנטוני רובינס מספר שכשהוא כתב את הספר שלו "להעיר את הענק שבפנים" הוא התלבט לגבי הנחת היסוד הזו, הוא אמר שבאמת כדאי וחשוב להאמין בזה אבל היה לו מאוד קשה לכתוב שבאמת הכל אפשרי. הוא מספר שבתקופה ההיא הוא היה אומר בסמינרים "כמובן שאם אתה 1.80 (מטר ושמונים) אתה לא תנצח בתחרות ההטבעות בNBA" ובאופן כמעט מיסטי באותה שנה ספאד ווב (שהוא 1.70) זכה בתחרות ההטבעות של הNBA.

מעבר לכך, אם אתם חושבים שמצבכם או מצבו של מישהו היום אומר בוודאות כי אין לו סיכוי להשיג משהו מסויים שהוא רוצה כי "פשוט אין לו את זה"

זיכרו כמה מהסיפורים הבאים:

לוולט דיסני אמרו שהוא משוגע ואף אחד אף פעם לא יצחק מדמות של עכבר או שום דבר מהסוג הזה.
בהופעה הראשונה של לורן היל שרקו לה בוז מהקהל.
סטיבן שפילברג סולק מהאוניברסיטה כי הציונים שלו לא היו מספיק טובים.
קולונל סנדרס ניסה (ונכשל) למכור את המתכון שלו ל1007 מסעדות לפני שהמסעדה הראשונה אמרה "כן".


הנחת היסוד הקודמת

הנחת יסוד #1 – המפה אינה השטח

הנחת היסוד הבאה

הנחת יסוד #3 – כל אחד יכול לעשות כל דבר

אסור לפספס

בתקשורת בישראל ובעולם

3 מתוך 250+ המלצות בפייסבוק

גופים שנהנו מהרצאות וסדנאות

המלצות חמות

אוהד קושמרויושב ראש לשכת המאמנים בישראל.
קרא עוד
״רוב האנשים מדברים על חזון כמשהו עתידי ורחוק, בספר הזה גל מלמד איך ליצור את החזון כאן ועכשיו ואיך לפתח מנהיגות אישית שמונעת מביטחון פנימי יציב אשר משפיע על אחרים ללא מאמץ מיותר, החיבור בין המודע לתת מודע באופן הכי פרקטי שיש, בבית בעבודה ובכל סביבה שבה אנחנו רוצים להשפיע ולהיות בעלי משמעות.״
מיכל ינאישחקנית ומפתחת אפליקצית המיינדפולס, mymedi.
קרא עוד
"האופן שבו גל מדבר על מנהיגות נוגע בלב העניין, באופן שבו כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לשמש מנהיגים בכנות, פשטות ובלי מסכות מיותרות. הספר נותן כלים מעשיים שבעזרתם אפשר להפסיק לחכות למנהיגים גדולים בחליפות ובמקום, ליצור השפעה חיובית במשפחה, בעבודה ובחיים."
יובל הסמייסד Hass Media
קרא עוד
״הרבה מנהיגים מדברים על חזון, אבל מעט מאוד מצליחים ליצור את הביטחון והאמונה שהחזון באמת יתממש ומהניסיון שלי, חזון בלי ביטחון לא מניע אנשים לפעולה. בספר, גל מתאר דרכים פרקטיות ליצירת חזון, ביטחון ואמונה באופן שרותם אחרים לעבודה והגשמה משותפת של המטרה.״
רם אלוסמנכ״ל האקדמיה ליזמים
קרא עוד
ספר מעולה ופרקטי!
מדבר תכלס ונותן כלים מעשיים שכל אחד יכול לקחת לחיים שלו. התחלתי לקרוא אותו והיה לי קשה להפסיק בזכות הצורה המרתקת והטובה בה הוא כתוב. ממליץ בחום!
Previous
הבא

הספר ״מנהיגות בטישרט״