ללמוד לקרוא ולהשתמש בשפת גוף במהירות ובקלות! 14שיעורי וידאו לחלוטין בחינם! -> לצפייה מיידית

הצורך העמוק במנהיגות

אנשים אוהבים להציג כלפי חוץ את החלקים העצמאיים בזהות שלהם, את היכולות שלהם, ההצלחות שלהם ואת המקומות בהם הם לא תלויים באף אחד. מתוך הנטיה הטבעית והאנושית הזו להציג תדמית חיובית וחזקה, אנחנו עלולים לטעות ולחשוב שאנשים לא רוצים שיובילו אותם, בין אם זה בגלל שהם לא צריכים את זה ומסתדרים מעולה לבדם ובין אם זה כי הם ממש סולדים מסמכות ומסגרות.

הרעיון או התפיסה הזו לא יכולים להיות רחוקים יותר מהמציאות, כל בני האדם כמהים למנהיגות, לכולנו יש רצון עמוק להיות מובלים על ידי מנהיג ראוי.

בספר מנהיגות בטישרט אני מרחיב על הצורך הזה ומלמד כלים מעשיים לספק אותו עבור עצמך ועבור אחרים. הספר יעזור לך לעשות זאת בצורה שתאפשר לך ליצור את החיים שתמיד רצית. תוך יצירת השפעה חיובית, כנה ומעוררת השראה על אנשים אחרים.

הבור הרגשי שמותיר מחסור במנהיגות

הרצון הזה הוא כל כך עמוק ומוטמע כל כך חזק במוח שלנו שהוא ממש צורך ביולוגי, אבולוציוני שלנו. רוב בני האדם פשוט לא מסוגלים להסתובב בעולם ללא מנהיג שיספק עבורם תחושה של ביטחון וכיוון לפחות בחלק מהתחומים בחייהם ובעוד ויש אנשים שמצליחים מסיבה כזו או אחרת להסתובב בעולם ללא מישהו שמוביל אותם החוסר הזה מורגש ובוער בהם מבפנים.

 

הצורך הזה הוא הסיבה שתראו מיליארדרים שמתחתנים ומתגרשים שוב ושוב גם כשהדבר עולה להם הון שעבור הצבירה שלו הם משקיעים את חייהם, הוא גם הסיבה שפוליטיקאים ומנכ״לים רבי השפעה מתייעצים עם מתקשרים או אנשי דת, הוא גם הסיבה שרבים ימשיכו במקום עבודה שמשלם להם משמעותית פחות ממה שמגיע להם, או הסיבה שאנשים נשארים במערכות יחסים רעילות, בכללי הוא הסיבה להמון סוגים של סבל אצל מגוון מאוד רחב של אנשים החל מאלה שיושבים כביכול בקודקודים של החברה ועד אלה שלכאורה נשכחים בשוליים הרחוקים.

 

אצל אנשים שונים, הבור הרגשי העמוק שמותיר חוסר המנהיגות, מתבטא באופנים שונים ולכן הם מתאמצים למלא אותו באמצעים שונים. אם תסתכלו בסביבה הקרובה שלכם אתם תגלו שכמעט לכל אדם יש מנגנון כלשהו שנועד למלא את הבור הזה. אצל אנשים מסוימים מדובר באכילה רגשית, שימוש תדיר מידי באלכוהול או סמים אחרים, טביעה בקריירה דרך שעות ארוכות בעבודה, בריחה לאימון גופני, ניצול והתעללות בחלשים מהם, אובססיביות, חרדות ולחצים וכמובן שהרשימה הזו מוגבלת אך ורק על ידי הדמיון האנושי.

 

למרות שמן הסתם, לא כל האסטרטגיות האלה בעייתיות במידה זהה. על אף שאסטרטגיות שונות שנועדו להימנעות והדחקה של הבור הרגשי הזה עלולות להיות מזיקות במידות שונות, החל מנזקים קשים מאוד ועד אסטרטגיות שכלפי חוץ נראות כאילו הן אפילו מועילות. אף אחת מהן אף פעם לא באמת ממלאת את הבור באופן אמיתי.

חוסר שביעות הרצון התמידי

אם נבחן לעומק את האנשים סביבכם, אתם במהירות תגלו שכמעט כולם ברדיפה ספק הכרחית ספק חסרת משמעות אחרי משהו מסויים. בין אם זה דרך קניות וניסיון להציג כלפי חוץ עושר כלכלי, בין אם זה אחרי הצלחה כלכלית וקידום בעבודה או רדיפה אחרי ילדים בניסיון להפוך אותם למשהו שהם לא. האנשים האלה אף פעם, למעט אולי רגעי שיא ספורים, לא באמת מרוצים מהעשיה שלהם או מהתוצאות שלהם.

 

הסיבה לכך היא פשוטה, זה הכל הסחת דעת, כל האסטרטגיות האלה הן כלום מלבד מסך עשן מתוחכם יותר או מתוחכם פחות שנועד להסתיר את אותו בור רגשי עמוק שפעור בתוך כל אחד מאיתנו.

התגמול הייחודי שמקבלים מנהיגים

אם נסתכל על ההיסטוריה האנושית בעין כנה, לא נוכל שלא לשאול את עצמנו אודות הסיבה שלשמה בני אדם תמיד נתנו לבודדים כוח ועושר מעל לכל השאר. אפילו בתקופות בהן בני אדם היו לקטים וציידים, אף פעם לא היה מצב שבו אדם אחד יכול לשלוט בכוח בקבוצה שלמה – הקבוצה תמיד נתנה לאותו אדם את הכוח.

גם היום, בניגוד למה שרוצים שנחשוב, המנהלים והבעלים של עסקים, החל מהקטנים ביותר ועד לתאגידים העצומים, לא באמת מסוגלים לשלוט בכוח בקבוצה כולה. הרי ברור שאם באופן היפותטי כל העובדים בחברה מסוימת יעזבו, באותו יום החברה תתמוטט. אם כל אותם עובדים יתאחדו יחד להקמת חברה חדשה באותו תחום בדיוק, הסיכוי שלהם לתפוס את מקום החברה שהם עזבו הוא גבוה מאוד.

ההסבר היחיד שמיישב את הדעת אם נשקיע ולו דקה אחת של מחשבה בנושא הוא שבעקבות סיבה כלשהי, אנשים רוצים או לכל הפחות מוכנים לתת את עמדת הכוח הזו לאדם אחר. כלומר, בין אם זה לאכול ראשון את החלקים הכי טובים של הממותה שהרגע צדנו יחד או להיות מתוגמל כלכלית בצורה לא פרופורציונלית לשעות העבודה או לחלק המעשי שלך בעשיה – אנשים בוחרים לתת את הפריווילגיות האלה למנהיגים שלהם.

וזו הסיבה שבגללה ספר על מנהיגות יכול לעזור לך להשיג כל דבר שתרצה בחיים.

המתנה שהיא מנהיגות

 

אנחנו לא נתייחס לאנשים שמסכימים ל״עסקאות״ מהסוג הזה כאילו היו עדר כבשים או כאילו הם טיפשים, עלינו להבין שבפועל, למעט מצבים יוצאי דופן, הרוב בעצם מקבל מהמנהיג משהו שהערך שלו הוא משמעותית גבוה יותר מהטבות חומריות, מעמד או כוח. משום שהדבר הזה שהמנהיג נותן, כל כך נדיר, והערך שלו הוא כל כך רב, רבים מוכנים לתת אין סוף הטבות למנהיג אפילו בתמורה לפירורים מהמתנה יקרת הערך הזו.

 

המטרה המשותפת שלנו

המטרה המרכזית שלי באתר הזה היא להכשיר אותך, ללמד אותך את כל מה שתצטרך כדי לתפוס עמדת מנהיגות מעוררת השראה, תוך סלילת דרך שמתיישרת באופן מלא עם הערכים האותנטיים שלך. ללא יישור פינות, ללא מניפולציות, ללא משחקים וללא מסכות. הספר הזה יהווה עבורך מפת דרכים ומדריך מעשי ליצירת שפע אדיר מהמשאב היקר ביותר עבור בני אדם, בעבורו תוכלו לקבל מאחרים כל דבר שתרצו, אבל אם תיישמו את העקרונות שבספר הזה במלואם, תגלו שאתם אפילו לא צריכים את זה.

 

המטרה המשותפת שלנו תהיה שאנשים בסביבה שלך או בסביבה העתידית שההשפעה שלך תייצר, ישמחו לתת לך את עמדת הכוח הזו, ישמחו לאפשר לך להרוויח יותר כסף, ישמחו לעזור לך להגשים את שאיפותיך ומטרותיך, ישמחו להתייחס אלייך בכבוד והערכה – ולסיום הם יודו לך על ההזדמנות משום שנתת להם בחזרה משהו מיוחד.

מאמרים מעולים בנושא מנהיגות לקריאה מיידית

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן