לצפייה ישירה: 14 שיעורים מוקלטים באיכות HD! לחצו כאן עכשיו 👈🏻  קורס שפת גוף בחינם

#11 כל התנהגות היא הבעה של אהבה או קריאה לעזרה

עמוד זה הוא הרחבה על הנחת היסוד #11 של ה NLP, לרשימת הנחות היסוד והסבר על מהן הנחות היסוד של הNLP.


סרטון שמסביר את הנחת היסוד: כל תקשורת היא הבאה של אהבה או קריאה לעזרה

הנחת היסוד הזו מבוססת לחלוטין על הנחות יסוד קודמות כמו הנחת היסוד שלכל התנהגות כוונה חיובית ושאדם תמיד עושה את הטוב ביותר עבור עצמו באותו רגע. עם זאת, הפשטות בה מנוסחת עוזרת להפוך אותה לחיסון מוחלט מפני טינה. על הניסוח שלה עלינו להגיד תודה לטוני רובינס שאליו מיוחסת בעצם הפעם הראשונה בה נשמעה הנחת היסוד הזו בניסוח הזה.

אהבה היא שמחה כשהיא יכולה להעניק משהו. האגו שמח כשהוא יכול לקחת משהו.

חשוב מאוד להדגיש, גם בהנחת יסוד זו אנחנו מפרידים באופן מוחלט בין הכוונות של האדם להתנהגות שלו. לכן, העובדה שאנחנו מבינים שכל תקשורת היא הבעה של אהבה או קריאה לעזרה לא אומרת בהכרח כי עלינו לקבל כל התנהגות באשר היא או שעלינו להגיב בצורה כזו או אחרת. זה לא אומר שאנחנו צריכים להישאר בקשר עם אנשים שעושים לנו רע או לרחם על כל אדם שפוגע בנו.

עם זאת, גם אם אנחנו בוחרים שלא לקבל את התנהגותו של אדם ואת התקשורת שלו, כשאנחנו מאמינים בהנחת היסוד הזו, אין לנו צורך בכעסים וטינה כלפי אותו האדם, אנחנו יכולים פשוט לשחרר אותו לדרכו ואנחנו נשאר במצב רגשי בריא הרבה יותר. השחרור שנובע מהאמונה הזו הוא הכוח הגלום בה.


הנחת היסוד הקודמת

הנחת יסוד #10 – האדם בעל הגמישות והמשאבים ישלוט במערכת היחסים

הנחת היסוד הבאה

הנחת יסוד #12 – האנרגיה זורמת לאן שתשומת הלב מופנית

אסור לפספס

בתקשורת בישראל ובעולם

3 מתוך 250+ המלצות בפייסבוק

גופים שנהנו מהרצאות וסדנאות

המלצות חמות

אוהד קושמרויושב ראש לשכת המאמנים בישראל.
קרא עוד
״רוב האנשים מדברים על חזון כמשהו עתידי ורחוק, בספר הזה גל מלמד איך ליצור את החזון כאן ועכשיו ואיך לפתח מנהיגות אישית שמונעת מביטחון פנימי יציב אשר משפיע על אחרים ללא מאמץ מיותר, החיבור בין המודע לתת מודע באופן הכי פרקטי שיש, בבית בעבודה ובכל סביבה שבה אנחנו רוצים להשפיע ולהיות בעלי משמעות.״
מיכל ינאישחקנית ומפתחת אפליקצית המיינדפולס, mymedi.
קרא עוד
"האופן שבו גל מדבר על מנהיגות נוגע בלב העניין, באופן שבו כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לשמש מנהיגים בכנות, פשטות ובלי מסכות מיותרות. הספר נותן כלים מעשיים שבעזרתם אפשר להפסיק לחכות למנהיגים גדולים בחליפות ובמקום, ליצור השפעה חיובית במשפחה, בעבודה ובחיים."
יובל הסמייסד Hass Media
קרא עוד
״הרבה מנהיגים מדברים על חזון, אבל מעט מאוד מצליחים ליצור את הביטחון והאמונה שהחזון באמת יתממש ומהניסיון שלי, חזון בלי ביטחון לא מניע אנשים לפעולה. בספר, גל מתאר דרכים פרקטיות ליצירת חזון, ביטחון ואמונה באופן שרותם אחרים לעבודה והגשמה משותפת של המטרה.״
רם אלוסמנכ״ל האקדמיה ליזמים
קרא עוד
ספר מעולה ופרקטי!
מדבר תכלס ונותן כלים מעשיים שכל אחד יכול לקחת לחיים שלו. התחלתי לקרוא אותו והיה לי קשה להפסיק בזכות הצורה המרתקת והטובה בה הוא כתוב. ממליץ בחום!
הקודם
הבא

הספר ״מנהיגות בטישרט״